Még nem késő változtatni - minden, amit az idei felvételi sorrendmódosításáról tudni kell
Pár hét múlva elstartol az idei tavaszi ügyintézési időszak az egyetemi felvételiben, összeszedtük, mikor érdemes élni a sorrendmódosítás lehetőségével.
Pár hét múlva elstartol az idei tavaszi ügyintézési időszak az egyetemi felvételiben, összeszedtük, mikor érdemes élni a sorrendmódosítás lehetőségével.
Február 15-ig mér van egy kis ideje gondolkozni azoknak, akik szeptemberben kezdik el az egyetemet. A döntés viszont nem egyszerű, ezt mi is tudjuk – azért, hogy ne legyen káosz az egyetemi felvételi, most abban próbálunk segíteni, hogyan érdemes eldönteni a jelentkezési sorrendet, és miért fontos a jól átgondolt lista.
A pszichológia alapképzést 5747 hallgató választotta a 2022-es felvételin. A legnépszerűbb egyetemeken nagy verseny lesz az államilag támogatott helyekért.
Kedden indult a keresztféléves felvételi ügyintézési időszaka, vagyis most már többek között változtathattok a megjelölt szakok sorrendjén. Mutatjuk, mikor érdemes cserélni, és mikor nem.
A "hogyan"-tól a "meddig"-ig most minden kérdésre válaszolunk.
Arról már többször is írtunk, hogy július 8-ig egyszer megváltoztathatjátok a felvételiben megjelölt szakok sorrendjét. Viszont akkor sem kell kétségbeesnetek, ha a módosítások után nem látjátok egyből az új listát. Mutatjuk, ez miért lehetséges.
Idén is egyszer, július 8-ig módosíthatjátok a korábban megjelölt szakok sorrendjét. Mutatjuk, mikor jöhet jól ez a lehetőség.
Sok idő telt el február óta és sok minden megváltozhatott azóta, akár az álomszakotok is. Szerencsére egyszer még van lehetőségetek változtatni a megjelölt egyetemek, főiskolák sorrendjén 2021-ben is. Hogyan? És mikor? Mutatunk minden részletet.
Tegnap indult a tavaszi ügyintézés a 2021-es felvételiben, mi pedig összeszedtünk minden fontos teendőt, határidőt és elintéznivalót, amire figyelnetek kell a következő hetekben.
A tavaszi ügyintézés egy hónap múlva, április 19-től indul a felvételiben. Ez a pár hét elég ahhoz, hogy (ha kell) átgondoljátok a felvételi jelentkezéseteket, ezért összeszedtünk minden fontos teendőt, határidőt és elintéznivalót, amire figyelnetek kell majd.
A héten végre kihirdették a ponthatárokat, de a felvételi eljárás ezzel még nem ért véget. Megnéztük mire kell még figyelni.
Ismét egy olvasói levélre válaszoltunk a ponthatárok kihirdetése utáni sms-sel kapcsolatban.
Az utóbbi hetekben sok minden változott, a felvételi időszak azonban nem áll meg, ezért néhány dolgot érdemes újra tisztázni a felvételivel kapcsolatban is. Fontos, hogy tudjátok, mi dönt arról, melyik képzést kezdhetitek el szeptembertől.
Az elmúlt hetekben megkezdődött a felvételibe feltöltött adatok feldolgozása, hamarosan indul a tavaszi ügyintézés. Mit kell tenni, ha a jelentkezés óta meggondoltátok magatokat? Összeszedtünk mindent, amit a sorrendmódosításról tudni kell.
Sok iskolában már zajlanak a szóbeli vizsgák, így hamarosan mindenhol kialakulnak a végleges pontszámok. De mi történik akkor, ha az elért pont több megjelölt középiskolába is elegendő lenne? Fontos kérdésre válaszolunk.
Ha több képzést szeretnétek megjelölni, a kiválasztott szakok között sorrendet kell felállítania. Most összeszedtünk mindent, amit erről a sorrendről tudni kell.
Július 12-ig változtathattok a 2019-es felsőoktatási felvételin megjelölt szakok sorrendjén – akkor viszont nem érdemes sorrendet módosítani, ha az egyik szakon nem sikerült az alkalmassági vizsga.
Már számolgatjátok a pontjaitokat és megnéztétek az előző évek ponthatárait is? Óvatosan a taktikázgatással.
Ha szeretnétek változtatni, érdemes időben kezdeni a sorrendmódosítást, mert a beadott kérelmek feldolgozása akár napokba is telhet.
Ha sorrendmódosítást terveztek, erre figyelnetek kell, mielőtt leadjátok a kérelmeteket.